Siyasilerden Derneğimize Yoğun İlgi

  • Yazının Tarihi: 7 Aralık 2021
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Sevgi Seli Eng. Derneğine Siyasilerden yoğun ilgi.    3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Sevgi Seli Derneği ziyaretçi akımına uğradı.

 25.26. Dönem TBMM Milletvekili ve Gelecek Partisi Gen. Başk.Yard. Sn. Ali Pulcu, CHP Ataşehir ilçe Başkanı Sn. Celal Yalçın ve Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Sn.Metin Bayraktar bey yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Derneğe ziyarette bulundular.

CHP İlçe Başkanı Sn. Celal Yalçın bey ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Sn. Metin Bayraktar, Derneğin çalışmaları hakkında bilgi alıp Ataşehir de yapılabilecek her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını iletip ,mesleki projelerde başarılarının devamını dilediler. Başkan Fahri KOL Engelli Medikal cihazların ve metaryallerin Döviz kur farkından dolayı fahiş fiyat artışının olduğunu dolaysıyla bir çok engelli bireyin mağduriyet yaşadığını ifade etti.   Ataşehir Belediyesi nin engelli dostu olduğunu ve derneğimizden de desteklerini esirgemediğini ifade ederek, Belediye Başkanı Sn.Battal İlgezdi beye teşekkür etti Eski Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Gen. Başk. Yardımcı Sn. Mehmet Ali Pulcu beye Engelli bireylerin araç alımında OTV muafiyeti kanununa,  Limit getirilmesi kanunuyla, engelli OTV muafiyeti haklarının adeta gasp edildiği ve bu limitin çok komik rakamlara sabit kaldığını söyledi. Aile  Bakanlığı ve İlgili Milletvekilleriyle defalarca görüşmemize rağmen halen dosyanın maliye bakanlığında bekletildiği bilgisine ulaştık. Ancak bu arada kur artışını da göz önünde bulundurursak, bu sorunun çıkmaza gireceğini ve binlerce engellinin mağduriyet yaşayacağını iletip,  artık OTV kanununa

kesin çözüm getirilmesini istedi. Ali Pulcu yakın bir zamanda Genel Başkanımız Prof. Dr. Sn.Ahmet Davutoğlu beyle tekrar derneğe ziyarete  geleceklerini söyledi. Karşılıklı sohbet havasında geçen görüşme sonunda Başkan Fahri Kol  ziyaretçilere teşekkür etti. Karşılıklı hediyeler takdim edildi.

Bir Yorum Yazın