BAŞKANDAN MESAJ

Değerli Gönül Dostlarım,

2002’de kurulan derneğimizi kısa bir zaman içinde engelli sorunlarına çözüm üreten projeler geliştirip uygulamaya koyduk. Profesyonel yönetim kadromuzla engelli  politikalarına yön veren ve yardım kuruluşları ile yarışan köklü STK’lar arasında yer aldık. İstihdam odaklı ve meslek edindirme eğitim projeleri ile engelli arkadaşlarımıza istihdam ağlarını genişlettik.
Meclise önergeler verip yapmış olduğumuz çalıştay raporları ile engelliler ile ilgili çıkan yasalara yön vermeye çalıştık. 

Yıllardır sesi çıkmayan 10 milyon engellinin sesi olduk. Artık varlığımızı hissettirmenin zamanı geldiğini düşünüyoruz.

Engelli arkadaşlarımız STK’lardan destek bekliyor. Bizlerde onlara ışık tutarak geleceklerini aydınlatan engelsiz bir Dünya istiyoruz. Biz engelliler Türkiye nüfusunun 12.29’unu kapsamaktayız. Her türlü engelleri aşacak deneyimli sivil toplum teşkilatlarımız ve kadromuz mevcuttur. Eksik olan ise sadece Engelliler bakanlığımızdır. Temennimiz ülkemizde engelliler bakanlığı kurarak engelsiz eşit bir toplum oluşturmaktır. Sizlerden aldığım yetki ve destekle  faaliyetlerimize pes etmeden tüm gücümüzle devam edeceğiz.

Bizler bu mücadeleye baş koyduk. En büyük hedefimiz ise Engelsiz bir Dünya’da eşit şartlarda barış içerisinde huzurla hayatımızı idame edebilmektir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün , ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ sözünden hareketle, Sevgi Seli derneğinin gerçek potansiyelini ortaya koyarak her bir üyemizin yaşadığı sıkıntı ile yakından ilgileneceğiz.  Sosyal Faaliyetleri artırıp motivasyonları en üst seviyede tutup keyif alacakları sosyal faaliyetleri tek tek hayata geçireceğiz. Sosyal Sorumluluk ve AB Bakanlığı Projelerimiz devam edecek olup istihdam kapılarını sonuna kadar açacağız, mesleksiz ve işsiz engelli kalmaması için var gücümüzle çalışacağız.   Derneğimizi Türkiye’nin gözde STK’larından bir tanesi haline getirmek ve vizyonumuzu geliştirmek için gece gündüz durmaksızın çalışacağımın sözünü veriyorum.

Saygı ve sevgilerimde…

Yorum Kapalıdır.