DERNEĞİN AMACI

Derneğimiz 2002 yılında İstanbul Kadıköy’de kurulmuştur. T.C. vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim ve sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarının gelişmesi amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet, engelli engelsiz ayırımı yapmaksızın gerekli faaliyeti yapar.

Engelliler için yapılacak her türlü projeyi Kamu veya özel kurumlarla ve kişilerle ortak iş birliği halindedir.

Ortopedik engellilerin ekonomik iş hayatlarına aktif destek sağlamak, engelli bireylerin istihdam alanlarını geliştirmek, eğitimlerine destek olmak asıl görevimizdir.

Girişimcilik projeleriyle yeni istihdam alanları oluşturup İş kurmalarına destek sağlayıp, tüketici pozisyonundan üretici bir birey konumuna getirerek topluma kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Aynı zamanda Engellilerin anayasal haklarının savunucusu Erişilebilir fiziki şartları en iyi hala getirebilmek için her türlü mücadeleyi vermekteyiz.

Ekonomik durumu yetersiz olan ortopedik engellilerin rehabilitasyonlarını sağlamak, medikal cihazlarını temin etmek, maddi ve manevi yardımda bulunarak onlara ve destek olmak derneğimizin öncelikleri arasındadır.

Bir diğer hedefimiz ise Engeli kardeşlerimizi sosyalleştirip onlara hayata adapte etmek ve yaşam şartlarını kolaylaştırmak, toplum içinde yer almalarına imkan sağlamak her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerden faydalanmalarını sağlamaktır.

 SSED engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşları, Yerel Belediyeler ve Bakanlıklarla ortak sosyal, çözüm odaklı faaliyetlerde bulunmaktadır.

Bunun için diyoruz ki hep birlikte el ele birbirimize destek olalım, engelsiz bir dünyada barış içinde mutlu yaşayalım. Unutmayalım ki “Her sağlıklı kişi bir engelli adayıdır” Lakin “Pes Etmeyenlerde Daima Kazananlardır”

Yorum Kapalıdır.