GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN GENÇLERE PROJE DESTEĞİ ÇAĞRISI

  • Yazının Tarihi: 10 Ekim 2019
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

T. C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN GENÇLERE 15 – 25.000 MİLYON TL’LİK PROJE DESTEĞİ
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yılki Gençlik Projeleri Destek Programı Özel Çağrısının, gençlerin beklenti ve ihtiyaçları dikkate alınarak. Gençlerin projelerine 15 milyon TL kaynak sağlanacağını açıkladı

PROJE BAŞLIKLARINDA Yeni alanlar: Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması

6 farklı kategorideki proje tekliflerinin değerlendirileceğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Program çerçevesinde gençlerimizin Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarındaki projelerine destek verilecek. Gençlerimizin hayallerini desteklemek, özveriyle koştukları gönüllülük faaliyetlerine minik bir katkı sunabilmek, ülkemize ve insanlığa parlak ufuklar kazandırabilecek yenilikçi fikirlerini ve girişimlerini desteklemek için büyük bir heyecan içindeyiz.

AYRICA: “15 Temmuz” ve “Prof. Dr. Fuat Sezgin” temalı projelere öncelik verilecek

“Ülkemizin hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığı ve milletimizin cesur ve kararlı duruşuyla darbe girişiminin boşa çıkarıldığı 15 Temmuz tarihi, darbecilere karşı direnen TBMM tarafından ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak ilan edilmiş olup, program kapsamında ‘Kültür ve Sanat’ başlığında “15 Temmuz’ temalı proje tekliflerine öncelik verilecek.

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun görülen projelere; gençlik grupları için 5.000 – 20.000 TL, üniversite gençlik toplulukları için ise 5.000 – 25.000 TL arasında destek verilecek.
Proje çağrısının bugün itibariyle başladığını duyuran Bakan Kasapoğlu, başvuruların 23 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 23.59’e kadar alınacağını iletti.

Bir Yorum Yazın