Ataşehirde bir ilk daha Sevgi Seli Derneği Başlattı

  • Yazının Tarihi: 8 Aralık 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Atasehir Belediye’sine 3 Aralıkta Sunmuş olduğumuz 3
maddelik önergemiz.
1. Ataşehir de Yaşayan engelli vatandaşlarımızın hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ilçe sınırlarında bulunan Kamu binalarına, (Hastanelerine, Camilere, Okullara, Parklara ve Belediye) binasına ulaşabilmeli.Yol ve kaldırımlar elden yeniden geçirilip ulaşılabilirlik standartlarında düzenlenmeli.Ayrıca Yeni yapılan Bina, park ve cevre düzenlemeleri projeleri için Fen işleri ve Yapı Kontrol müdürlüğü gibi birimlerin içlerinde bağımsız Komisyonlar Kurulup bu komisyonlarda tecrübeli STK Başkan veya yardımcılarının imza yetkileri verilmeli.
2. Engelli ve engelsiz gençleri kaynaştırma ve sosyalleştirmek için Gençlik Merkezi yapılmalı. Gençlik merkezinin içinde Engellilerin işleteceği bir kefaterya, Teknolojik Kütüphane ve Su Sporları yapabilecek Olimpik Havuz, Basketbol,Masa Tenisi vb. spor alanları olmalı.
3. Ulusal alanda hizmet veren ve Proje üreten Engelli STK ları kültür merkezleri içinde yer verip hizmet etmelerine destek olmak. Bu kültür merkezleri içinde ( Eğitim sınıfları,Atölyeler, Toplantı Odası,Konferans Salonu ve her STK Başkanlığına Bir sekreter ve Başkan Makam Odası yapılmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Pozitif ayrımcılık yapılmadan hep birlikte ele ele ,Gönül günüle,Sevgi Seli’ ile engelleri aşalım hayata sarılalım.
Saygılarımla… 
http://ssed.org.tr/atasehirde-bir-i…dernegi-baslatti

FAHRİ KOL
Sevgi Seli Engelliler Derneği
Genel Başkanıbasind-biz-atasehir-belediyesi

Bir Yorum Yazın