Müjde; Engellilere İstihdam Kapısı Açacak, “Akıllı İnek Projesi” ‘nin Tanıtımı Ankara Kentpark AVM Yapıldı

  • Yazının Tarihi: 25 Ocak 2019
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

 

    

Akıllı İnek Projesine Ankara Halkından Yoğun İlgi;

Moo Grup A.Ş. tarafından geliştirilen Akıllı İnek Projesi, Sevgi Seli Engelliler Derneği iş birliği ile Ankara Kentpark AVM’de tanıtım programı yapıldı. Proje Ankara halkı tarafından yoğun ilgi gördü. Süt ve Ayran içmek için uzun kuyruklar oluştu. Çocuklar kendi elleri ile Akıllı İnekten Süt ve Ayran içmenin heyecanını ve keyfini doya, doya yaşadılar. Pragmama çok sayıda İş adamı Siyasetçi ve Bürokrasilerin katılımı oldu. Akıllı inekten süt ve ayran içen Çocukların mutluğu gören yetişkinler; projeye olan beğenilerini ifade ederek, bu projeyi Okul kantinlerinde görmek istediklerini ifade ettiler.
Ert Tv Muhabirine demeçler veren Moo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Tanguroğlu Proje Ankara halkının yoğun ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirtti. Proje için çok emek harcadıklarını ve kendi öz sermayemizle ile yola çıktıklarını ifade ederek, 5 yılda 6 milyonluk Ar-ge, üretim ve yatırım yaptık. Bundan sonra ülke sermayemize katma değer sağlayacak; Akıllı Çiftlik ve Akıllı İnek projelerimizin, hızla istihdam yaratabilmesi için öncelikle devletimizden hibe desteği bekliyoruz, dedi.
Basın mensuplarının sorularına cevap veren Sevgi Seli Engelliler Derneği Genel Başkanı Fahri Kol İnek Projesini çok beğendiklerini ve Ankara’dan sonra İstanbul’da projenin tanıtımını ve dağıtımını yapacaklarını ifade etti. Sevgi Seli Derneği olarak birçok Mesleki ve İstihdam projelerine başarılı ile imza attık. İnşallah Akıllı İnek Projesinin İstanbul dağıtım ayağı olacağız diyerek, bu projede 300 Engelli kardeşimize istihdam alanı oluşturmayı hedefliyoruz diyerek engellilere müjdeli haberler verdi. Fahri Kol; “Ülkemizde yaklaşık 10 milyonu engelli vatandaşlarımız var. Engelli bireylerin en büyük sorunlarından biri Ekonomik özgürlük olduğunu ve ciddi bir istihdam sorunun yaşandığının altını çizerek ifade etti. Moo Grup ‘un geliştirdiği Akıllı İnek projesi ile istihdam sorununu bir nebze hafifletmek istiyoruz. Engellilere şefkatle proje ile kapılarına açmış olan Cemil Tanguroğlu birçok iş adamına örnek olacağından eminiz ve bizimle iş birliği yapmasından gurur duyduklarına ifade etti.
Cemil Tanguroğlu hepimiz bir engelli adayıyız, her an engelli olabileceğiz gerçeğine bizde inanmaktayız. Ancak İnanmak yetmiyor elimizi taşın altına koymamız gerektiğini bu gün bir kez daha gördük. Engelli kardeşlerimizin yaşam ve özgürlük haklarına kavuşmalarından bizler sorumluyuz. Bu gün burda dağıtılan Ayran ve Süt den elde edilen gelirler, engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Sevgi Seli Engelliler Derneğine toplanmaktadır. Dernek Başkanımızın hassasiyetine ve işbirliğine teşekkür ediyoruz” dedi. Tanguroğlu projeye gösterilen ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını ifade ederek Yurtçapında ve global vizyonda ilerlemek için akıllı inek sayısını arttırmalı ve dezavantajlı kesimlere ekonomik standartları sürdürülebilir hale getirmeliyiz. Bu nedenle ulusal ve uluslararası hibe desteklerine de başvuracağız dedi, ve son olarak “ Akıllı inek ile önceliğimiz; çocuklar, kadınlar ve engelliler. Onlar mutlu ve sağlıklı olursa; geleceğimiz inşası sağlam temellerin üzerine olur” sözlerini ekledi. Doğa, çevre, eğitim ve sağlıklı yaşam kavramlarını buluşturan Akıllı Çiftlik ve Akıllı İnek Projeleri ile; metropol yaşamın çocuklar ve yetişkinler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltılması hedeflenmektedir.
Akıllı İnek Projesinin hedeflerinin yüksek olduğu ve Akıllı Çiftlik Projesinin bir başlangıcı olduğunun altını çizerek ifade etti.

Bir Yorum Yazın