BAŞKANDAN MESAJ

fahri kol

Değerli gönül dostlarımız; 2002’de kurulan derneğimizi kısa bir zaman içinde engelli sorunlarına çözüm üreten, projeler geliştiren danışma merkezi konumuna geldik. Profesyonel
yönetim kadromuzla devlet politikalarına yön veren ve yardım kuruluşları ile yarışan STK’lar arasında yer aldık. İş ve eğitim projelerimiz ile engelli arkadaşlarımıza istihdam sağladık.
Meclise önergeler vererek engelliler ile ilgili çıkan yasalara yön verdik.Artık varlığımızı hissettirmenin zamanı geldiğini düşünüyoruz.

Yıllardır sesi çıkmayan 8,5 milyon engellinin sesi
olduk. Engelli arkadaşlarımız STK’lardan destek bekliyor. Bizlerde onlara ışık tutarak geleceklerini aydınlatan engelsiz bir Dünya istiyoruz. Biz engelliler Türkiye nüfusunun 12.29’unu kapsamaktayız. Her türlü engelleri aşacak deneyimli sivil toplum teşkilatlarımız ve kadromuz mevcuttur. Eksik olan ise sadece bakanlığımızdır. Temennimiz ülkemizde engelliler bakanlığı kurarak engelsiz eşit bir toplum oluşturmaktır.

Bizler bu mücadeleye tüm gönlümüz ile baş koyduk. Sizlerinde desteği ile hep birlikte engelsiz bir Dünya’da mutlu, huzurlu ve barış içerisinde hep birlikte eşit yaşayalım. Sözlerime son verirken “Her insan bir engelli adayıdır” sözünü hatırlatarak tüm gönül dostlarımıza sevgi ve
saygılarımı sunarım.

 

Yorum Kapalıdır.