T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ziyaret

  • Yazının Tarihi: 22 Kasım 2022
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

T. C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Müşaviri Sn. Ali Murat Duman ve Bakan  Yard. Sn. Fatma Öncü hanımı Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ziyaret etti.

Bakan Müşaviri Sn. Ali Murat Duman beyle Engelli bireylerin sağlık alanında yaşadığı problemleri, SSK tarafından karşılanması gereken medikal ürünler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.

Daha Sonra Bakan Yardımcısı Sn. Fatma Öncü hamımı makamında ziyaret edip Engelli Politikaları ve yasal süreçlerini analiz ettik. Özellikle Engelli bireylerin araç alımlarındaki ÖTV limit artışının yetersiz olduğunu ve yılda bir kez artışın enflasyona ve Kur artışına yenik düştüğünü ifade ettik. Aynı zamanda sağlık raporlarında ve Ehliyet sınıflandırmalarında yaşanan sıkıntıları dile getirip çözüm önerilerimizi sunduk. Bakanımız Sn. Fatma Öncü yerli araç TOGG piyasa sürülmesi ve 2023 yılı ocak ayında ÖTV limit artışıyla beraber bu sorunun kısmen çözüleceğini ifade etti. Fatma Öncü hanımın sıcak ve pozitif yaklaşımı bizleri umutlandırdı.

Ayrıca Bakan Yard. Sn. Fatma Öncü yakın zamanda bizleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Derya Yanık hanımefendi ile bir araya getirileceğinin müjdesini verdi.

Bakan Müşaviri Sn. Ali Murat Duman beye ve Sn. Bakan Yard.Sn. Fatma Öncü hanıma misafirperverliğinden ve yakın ilgisinden ötürü teşekkür eder, şükranlarımızı arz ederiz.

Bir Yorum Yazın