PROJE KAPANIŞ GALA GECESİ

  • Yazının Tarihi: 11 Ekim 2018
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Sevgi Seli Derneği Proje Final Gecesi;
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ortak yürüttüğümüz “Sanatla Gelişen Girişimci Engelsiz Kalpler Projemizi Kendimiz yazıp Bakanlığımıza sunduk. Projemiz Kabul edilerek 12 ay boyunca aktif olarak devam etti. Bu zaman dilimi içinde Mesleki Eğitim ve Kurslar ve Çeşitli Seminerler verildi.
Ataşehir Kaymakamlığı ile iş birliği yapılarak Kosgeb girişimcilik eğitimleri Zübeyde Hanım öğretmenler evinde Gruplar halinde 6 guruba verildi.
Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile iş birliği yapılarak Yöneticilik Ve Liderlik Semineri düzenlenerek Üniversitenin Başıbüyük Kampüsünde yapıldı.
Sivil Toplum Örgütlerini Kalkındırmak ve Geliştirmek için Proje Yazma ve Hibe Fonları Semineri Halil Atamavci Okulunda gerçekleştirdik.
Gençlerimizi Kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Sağlıklı yaşamaları için Madde Bağımlılığı Seminerini derneğimizin toplantı salonunda gençlerin sunumu ile gerçekleştirdik.
Projemiz Eğitim ağırlıklı olup, Mesleki Eğitimlere özenle önem verildik.
İleri Seviyede Bilgisayar Kursu, (Grafik Tasarım)
İşaret Dili Kursu,
Kaligrafi Kursu,
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Kursu,
Butik Pastacılık Kursu,

Çeşitli Eğitim ve seminerler yapılarak Engelli ve Engelsiz gençlere meslek kazandırdık. Bu mesleklerini icra etmeleri için KOSGEB hibe desteklerinden faydalandırılarak iş yeri açmalarına olanak sağlandık.
İşaret dili kursu ile işitme engelli bireylerle toplumun kucaklaşması ve iletişim sorununun ortadan kalkması için önemli adımlar atılmasına vesile olduk. Ayrıca İşaret dilinin yaygınlaşması için 21 Gencimize İşaret Dili tercümanlık eğitimi vererek tercüman olmalarını sağlandı.
Çeşitli Seminer ve Sosyal aktivitelerle Engelli ve Engelsiz Gençlerin kaynaşması Empati kurmaları sağlandı. Sevgi Seli Engelliler Derneği 2002 yılından itibaren Binlerce Engelliye destek sağlayıp Balık yemeği değil Balık tutmayı öğretme sözünü benimseyerek “Sanatla Gelişen Girişimci Engelsiz kalpler projemizi hayata geçirdik. Sevgi Seli Derneği Genel Başkanı Sn. Fahri KOL un açılış konuşması ile başladı. Başkan Fahri KOL az Söz çok İş mantığı ile çalıştıklarını ifade ederek daha çok proje yapmaları gerektiği ifade ederek Proje Ortakları T.C. Gençlik Spor Bakanlığına, Ataşehir Kaymakamlığına, Marmara Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesine teşekkür ederek sözlerine sonlandırdı. Ardından Ataşehir Kaymakamı Sn. İsmail Hakkı Ertaş bey söz alarak, Derneğin çalışmalarını beğenerek takip ettiğini ve bundan sonrada destek vereceklerinin Sözünü verdi ve Projeye detsek veren Eski Ataşehir Kaymakamı Sn. Zafer Karamehmetoğlu beye teşekkür etti. Ataşehir Kaymakamı ve Protokol tarafından Proje Kapsamında düzenlene Pastacılık kursiyerleri tarafından yapılan özel Pastası kesildi. Proje kapsamında eğitim alan İşaret dili Kursunu Başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikaları Kaymakam Bey ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi. Projeye desteklerinden ötürü Kaymakam beye, Eğitmen Hocalara ve Değerli Sanatçılara gecenin anısına Plaket takdim edildi.

Kapanış Konuşması için Tekrar Söz alan SSED Genel Başkanı Sn. Fahri KOL
Projemizin Gala Programına Katılan öncelikle Ataşehir Kaymakamımız Sn. İsmail Hakkı Ertaş beye ve Ataşehir Meclis Üyesi Sn. Mehmet Korkmaz, ABP Başkanı Sn. Uzm. Dr. Osman Arikan, Ataşehir Trabzon’lular derneği Kurucu Başkanı Sn. Celal Parlak, Ataşehir Gençlik Spor İlçe Müdürü Sn. Seyfi Güneysu ve çok değerli Sanatçımız Sn. Tuğba Altıntop, Bağlama Üstadı Sn. Mustafa Topçu ve Program Sunucumuz Şair Yazar Sn. Kasım Alper beye, ismini sayamadığımız birçok gönül dostumuza üyelerimize ve öğrencilerimize gönülden teşekkür eder şükranlarımız arz ediyorum.
Başka bir projemizde tekrar bir araya gelmek ve Birlik Beraberliğimizin ebediyen devam etmesi arzusu, ümidi ile esenlikler diliyorum.
FAHRİ KOL
SSED
Genel Başkanı

Bir Yorum Yazın