Genel Başkan Fahri KOL’un Engelliler Haftası Mesajı

  • Yazının Tarihi: 10 Mayıs 2022
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Genel Başkanı Fahri KOL’ un, Engelliler Haftasında mesaj yayınladı.
Başkan KOL  mesajında, “Ülkemizde en anlamlı haftalardan birisi olan  sevgi ve saygıyı en çok hak eden Engelliler Haftasını kutlamanın önemini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği gibi her yıl 10 – 16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli farkındalık programlarıyla kutlanan Engelliler Haftası, engelli bireylerin sorunlarının gündeme getirilmesi ve bunlara çözüm üretilmesi ve insanların duyarlılığının artırılması açısından bu hafta büyük önem taşımaktadır.
Bilinmeli ki Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir. Hepimizin bir gün engelli olabileceği gerçeğini unutmamalıyız. Engelli bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunlar toplumun ortak sorunudur. Engelliler de herkes gibi, onurlu bir hayat yaşamayı hak etmektedirler. Engelli vatandaşlarımızın toplumdan kopmadan hayatlarını idame ettirmeleri için eğitim hayatını tamamlayıp istihdam ettirilmesi, meslek edinip üretken hale gelmesi, erişim ve ulaşım engellerinin ortadan kaldırılması hepimizin ortak sorumluluğudur.
Engelli bireylerin sorunlarına ortak olmak  çözüm metotları geliştirmek insanlığa saygı ve çağdaş toplum olmanın aslı görevidir.
Ülke nüfusunun 12.29 gibi ciddi ve önemli bir bölümünü engelli vatandaşlarımızdan oluşturduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, onların hayata daha iyi tutunması için hepimize önemli görevler düşmektedir.
Derneğimizde engelli bireylerin ve ailelerinin gelişmesine yönelik bir çok proje geliştirilmiş olup, mesleki ve akademik eğitimlerine yön verilerek İ
istihdam ağlarının genişletilmesi çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir.
Aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinlikler, psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz itina ile yürütülmektedir.
Türkiye’nin her ucra köşesinden bize ulaşın engelli kardeşlerimize medikal cihaz ve sosyal paket desteklerimiz aralıksız devam etmektedir.
Günümüz ve ömrümüz yettiğince bu hizmetlerimiz devam edecektir. Yenilikçi ve geliştirici  güzel projelerim çok yakında hayata geçecektir.   Bu duygu ve düşüncelerle; tüm üyelerimizin ve engelli kardeşlerimizin geleceğe umutla bakabilecekleri, sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

Bir Yorum Yazın