Dillere Destan, Piknik Programımız

  • Yazının Tarihi: 24 Eylül 2018
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Sevgi Seli  Derneği Piknik Şöleni

Sevgi Seli Derneği engelli bireylerin sosyalleşmesi ve kaynaşması adına yapmış olduğu programlara bir yenisini daha ekledi. Polonezköy’deki piknik, engelli ve engelsiz gençleri bir araya getirerek, sosyal aktivitelere katılmalarına, tanışmalarına ve çeşitli engel gurupları ile sohbet etmelerine ve keyifli zaman geçirmelerine olanak sağladı.

Sevgi Seli Engelliler Derneği, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürüttüğü “Sanatla Gelişen Girişimci Engelsiz Kalpler” projesinin sonuna yaklaşırken, projenin başarısını bir piknik ile taçlandırdı. Bu proje sayesinde bir çok mesleki eğitime katılan gençler meslek edinip ayrıca sanatın birçok alanı ile buluşma imkanı buldu. “Sanat Altın Bileziktir” sözünü, gençler bu proje sayesinde çok daha iyi anlamış oldu. Mesleki eğitim alan engelli ve engelsiz gençler sertifikalarını alarak bir anlamda kollarına altın bilezik takmış oldular. Bunun yanında gençler, proje kapsamında çeşitli eğitim seminerleri ile bilinçlendirilip; Grafik Tasarım, Fotoğrafçılık, Kaligrafi vb. mesleki eğitimlere yöneltilerek yeni hobiler edindiler.

Piknik Programı, 23 Eylül Pazar günü Polonezköy Keyfi Mekan piknik alanında geniş katılımla gerçekleşti. Piknik alanının engelli bireylerin rahat hareket edebilmesi açısından düz ve erişilebilirliğe uygun olmasına dikkat edildi. İşaret dili kursumuza katılan öğrencilerin işitme engelli bireylerle buluşması, işaret dilinde sohbet etmeleri, pratik yapmalarına imkan sağlandı. Çeşitli sosyal aktivitelerle gençler doyasıya eğlendi. Ayrıca engelli gençleri at bindirerek terapi yapmalarına vesile olundu. Engelli bireylerin kişisel gelişimlerini destekleyen bu proje ile bireyleri piknik programında buluşturarak gençlere birbirlerine tecrübelerini aktarma ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı verildi. Programa katılan gençler projemizi çok beğenip bundan sonraki projelerimizi heyecanla beklediklerini ve gönüllü görev almak istediklerini dile getirdiler.

Programın sonunda konuşma yapan Genel Başkan Sn.Fahri KOL projemizi destekleyen ve proje ortağımız olan T.C. Gençlik Spor Bakanlığı’na ve Bakanımız Sn. Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu Bey’e, Proje Koordinasyon Genel Müdürüne ve programa katılan değerli üyelere, kursiyer öğrencilerine ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Bir Yorum Yazın