8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı

  • Yazının Tarihi: 9 Mart 2022
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”.münasebetiyle Bostancı Nayla Beyaz Köşt Restorantta Program düzenledik.

Yoğun ilgi gören Programa CHP İstanbul İl başkan yardımcısı Sn. Sibel Özdemir, Ataşehir İlçe Başkanı Sn. Celal Yalçın ve Yönetim Kurulu üyeleri, Akparti  Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Sn. Gonca İmamoğlu Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Sn. Kudret Aslan ve Derneğimizi Kadın Kolları yönetim kurulu ekibi ve çok değerli üyelerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. Katılımcı bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Program SSD Kadın Kolları Başkanı Sn. Seher Erdoğan hanımın Konuşmasıyla başladı,

Program Genel Başkan Fahri KOL’un konuşmasıyla devam etti.

Başkan Fahri KOL sözlerini sözlerine şöyle başladı,

Değerli hanımefendiler, Kıymetli kardeşlerim, Sizleri sevgiyla muhabbetle selamlıyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, sizleri burada misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hoş geldiniz, Sefalar getirdiniz!

Gözümüzün nuru, Başımızın Tacı Kadınlarımızı 8 Mart’a sığdırmak mümkün değil

Onlar hayatımızın en özel ve en güzel varlıkları…

Kimi annemiz, kimi hayat arkadaşımız, kimi Can pare yol arkadaşımız, kimi ise göz bebeğimiz güzel kızlarımız.

Sizler yaşamımızın vazgeçilmez unsurlarısınız…

Sadece 8 Mart değil, yılın 365 günü Dünya Kadınlar Günü’dür desek, herhalde yeridir.

8 Mart Dünyada, kadınların hak, adalet ve özgürlük mücadelesinin, bir simgesi olarak anılmaktadır.

Ancak, kadınlara hak ettikleri değerin, önemin verilmesi, sadece tek bir güne indirgenemez.

Aksi halde, 8 Mart’ta yapılan tüm etkinlikler, söylenen güzel sözler, yarım kalır.

Bugün ki jenerasyonda kadının önemi yalnızca İsminin önündeki unvanlarla ya da iş hayatındaki başarısıyla önemsenmektedir.

Oysa Anadolu kültürümüzde kadın, evinde ana, tarlada çiftçi ve aynı zamanda evini çekip çeviren, ekonomisini yöneten önemli bir aktördür.

Peygamber Efendimiz Muhammet S.A.S söylediği gibi ‘’ Cennet Anaların ayağının altındadır’’ sözüyle kadınların önemi tescillenmiştir.

Aynı zamanda Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sırasında kadınlara verdiği önem ve TBMM’de kadın haklarının yasalarla güvence altına alınması hepimizin bildiği bir gerçektir.

Dünyada hiç bir milletin kadını “Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Anadolu Kadını kadar emek verdim,” diyemez! Türk kadını Dünyanın her yerinde asıldır.

Değerli Misafirler; Bildiğiniz gibi Covid 19 salgını, bir senedir dünyayı kasıp kavurdu. Geçen seneden beri, önümüzü göremez olduk. Plan ve projelerimizi hayata geçirmemize hatta toplantı yapmamıza müsaade etmeyen bir salgınınla karşı karşıya kaldık.

Durum böyle olunca da siz değerli dostlarımıza hasret kaldık.

Bir araya gelemesek te, Zoom üzerinden toplantılar, görüşmeler yaptık. Bağış kampanyalarımız ve yardımlarımız hiç kesilmeden devam etti. Covid teması olan üyelerimize maddi manevi desteklerde bulunduk. Pandemi döneminde toplu olarak bir araya gelemesek de çok şükür derneğimiz hiç kapanmadı. Kapanmadı, gelen taleplere boş geri çevirilmedi.  Covid salgının azalmasıyla birlikte ilk programımıza buradan start veriyoruz.

İlk önceliğimiz sosyal programlarımıza vereceğiz ve birlik beraberliğimiz pekiştireceğiz.

Önümüzdeki ramazan ayında bütün üyelerimizin katılacağı geleneksel geniş katılımlı bir iftar programı planladık.

Ardından mayıs ayında uzun zamandır programımızda olan fakat pandemiden ötürü gerçekleştiremediğimiz Sakarya Maşukiye köyünde piknik programımızı gerçekleştireceğiz.

Hemen ardından Engelliler Haftası dolayısıyla Maltepe Etkinlik alanında İstanbul’da bir ilk imza atacağımız 

Sevgi Seli Anadolu Festivali gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 

Yaz sezonunu Boğazda tekne turu motivasyon programıyla sonlandıracağız.

Bunlar güzel haberler, birde olmazsa olmazımız, ihtiyaç sahibi engelli arkadaşlarımıza medikal cihaz yardımlarımız var.

Ancak Dövizden ve enflasyondan kaynaklanan fahiş fiyat artışıyla Medikal cihazlar bir yılda neredeyse 3 katına çıktı. Yani 3 kişiye yapacağımız yardım gücümüz 1 kişiye düştü. Dolaysıyla medikal cihaz almakta ve dağıtmakta güçlük çekiyoruz.

Temennimiz bundan sonraki çalışmalarımızda ve projelerimizle gönüllerde taht kurup vefakâr dostlarımızdan daha çok destek görüp, üyelerimize daha çok yardım ulaştırmak.

Bu duygu ve düşüncelerimle sözlerime son verirken, bir kez daha sizlerin ve bütün kadınlarımızın, hayatımıza kattıkları değerden ötürü şükranlarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü Kutluyor, sevgi ve saygılarımı,

Kalın Sağlıcakla!

Ardından CHP İl Başkan Yardımcısı Sn. Sibel Özdemir, Ataşehir CHP İlçe Başkanı Sn. Celal Tekin ve Ataşehir Meclis Başkanı Sn. Kudret Aslan söz alarak Katılımcıları misafirleri selamlayarak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü” kutladı.

Program Yemek Faslı ve hediye dağıtımı ile sonladı.

Bir Yorum Yazın